Évek óta szedi áldozatait a bagolymánia. Biztos vagyok benne, hogy a Ti ismeretségi körötökben is van legalább egy ember, aki megszállottan rajong ezekért a tollas kis jószágokért. Ezek a horgolt bagolyfiókák nagyon gyorsan elkészülnek, így last minute ajándéknak is kitűnőek. Az már csak hab a tortán, hogy az apróbb változtatásoknak köszönhetően szinte lehetetlen két egyformát készíteni.
Amire szükséged lesz:
* DROPS Paris fonal
* 5-ös horgolótű
* összeállításhoz: tömőanyag, fehér barkácsfilc, textilszalag, gombok, textilragasztó, nagylyukú varrótű
Minta leírása:
1. kör: magic ring 6 rövidpálcával (ha nem szereted a magic ring technikát: 1 x kezdőszem, 2 x láncszem, 6 x rövidpálca az első láncszembe) = 6 szem
2. kör: szaporítás x 6 = 12 szem
3. kör: (1 x szaporítás, rövidpálca a köv. szembe) x 6 = 18 szem
4. kör: (1 x szaporítás, rövidpálca a köv. 2 szembe) x 6 = 24 szem
5. kör: (1 x szaporítás, rövidpálca a köv. 3 szembe) x 6 = 30 szem
6. kör: (1 x szaporítás, rövidpálca a köv. 4 szembe) x 6 = 36 szem
7. kör: (1 x szaporítás, rövidpálca a köv. 5 szembe) x 6 = 42 szem
8. kör: (1 x szaporítás, rövidpálca a köv. 6 szembe) x 6 = 48 szem
9 - 10. kör: rövidpálca mindegyik szembe = 48 szem
11. kör: (1 x fogyasztás, rövidpálca a köv. 6 szembe) = 42 szem
12 - 16. kör: rövidpálca mindegyik szembe = 42 szem
17. kör: (1 x fogyasztás, rövidpálca a köv. 5 szembe) = 36 szem
18. kör: (1 x fogyasztás, rövidpálca a köv. 4 szembe) = 30 szem
19. kör: (1 x fogyasztás, rövidpálca a köv. 3 szembe) = 24 szem
Ezzel elkészült a bagoly teste. Vágjuk el a fonalat, kb. 15 cm hosszú szálat hagyva. Húzzuk át a fonalat a horgolótűn lévő utolsó szemen, majd fűzzük be egy nagylyukú varrótűbe. Ha ezzel végeztünk jöhet a tömőanyag. Annyi tömőanyagot használj, amennyit jónak látsz. Én nem szeretem beleszuszakolni az összeset, de az sem jó, ha alig teszünk bele. Az arany középút a legjobb megoldás, szerintem. Végül varrjuk össze a két nyitott szélét.
A szemekhez vágjunk ki 2 x 4 cm átmérőjű kört a fehér barkácsfilcből. Ragasszuk vagy varrjuk rá a gombokat. Most előkészíthetjük az apróbb díszeket (pl. megköthetjük a masnit) és a csőrét. Utóbbit készíthetjük sárga barkácsfilcből is (én a fehéret használtam és színeztem sárgára). Nincs más dolgunk, mint felragasztani a szemeit, a csőrét és, ha szeretnénk, a masnit.
És voilà, elkészült a fióka.
Ha szeretnénk, varrhatunk rá kulcskarikát, vagy akasztót is, így kulcstartóként, vagy táskadíszként is használhatja az ajándékozott.
A minta nem az én tulajdonom, megalkotója Josephine Wu. Munkáit megtekinthetitek ide kattintva. A bagolyfióka eredeti leírása letölthető Josephine Ravelry oldaláról.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.